MÓDNÍ ČTVRŤ JAPONSKA-HARAJUKU

19. července 2008 v 13:27 | MAJUMACHI |  JAPONSKO-FOTKY


Harajuku, nejznámější módní čtvrť v Japonsku a nejen tam. harajuku se pomalu, ale jistě rozšiřuje do světa a za pár let možná bude udávat nový módní směr.
Co vlastně je "Harajuku" a jak to tam vypadá, si můžete přečíst v mém malém článku.
Harajuku (原宿) je čtvrť v Tokyu, která je význačná zejména mnoha módními styly (japanese street fashion, to snad říká vše) a poprvé se v centru dění objevila již v roce 1964.
Pod kůži se však japonsku )a následně celému světu) dostala až v 80tých letech. Teenageři tu nekprve kouřili cigareti, tančili a pomádovali si vlasy. pak se tu však začali objevovat tzv. bando-zoku což byli pouliční kapely, kteří chtěli předvést svůj talent a některým se to skutečně podařilo.
Výkvět Japonska, který se zde tehdy shromažďoval, představoval revoltu vůči tehdejší společnosti, morálce a především pevným tradicím.
není proto divu, že v Hrajuku objevovaly nejprve dívky a ženy, které se chtěli postavit svým otcům a mužům a dokázat jim, že jsou mnohem více než ženami za plotnou, které se starají o domácnost.
A tak vznikly první tzv. "Harajuku Girls".
Harajuku Girls poznáte i kdyby jste nechtěli. jsou totiž dosti výrazné, hlavně svým zevnějškem. Oblékají se do různých velmi kreativních módních oděvů a předvádějí ty nejzajímavější kousky.
Mimo jiné v Harajuku najdete také snad největší cosplay sraze na světe. Najdeme tu ty nejroztodivnější a ty nejkrásnější cosplaye jaké si umíme představit (viz článek cosplay).

S jakými styly se zde můžeme setkat:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Lolita
: Lolity jsou krásné dívky oblečené v šatech "jako pro panenky" stylizované jako z 19tého století. Lolity jsou krásné a muži sní, ž e je vlastní, ale lolitu nikdy nemůžete vlastnit. Pravá lolita chodí ve svých šatech kdekoli - doma, venku, ve škole. Šaty má vždy přizpůsobené prostředí kde se nachází.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Goth: Goth je styl kdy se dívky/chlapci oblékají do výrazné černé a mají výrazné černé líčení. Často působí jako upíři - bledá tvář, černé líčení, dlouhé černé šaty.

Wamono: kombinace západního oblečení a tradičního japonského oděvu.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Decora: hodně barevné oblečení a spousta barevných doplňků. Někdy označován jako "Fruits Fashion".

Trochu sadomaso Decora XDD

A mnoho dalších módních stylů.

Harajuku ve světě:

Gwen Stefani, zpěvačka ex skupiny No Doubt, na svém prvním sólovém albu nazpívala písničku "Harajuku Girls". Taktéž jí doprovázy čtyři Harajuku tanečnice.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama