Červenec 2008

JEDU PRYČ

26. července 2008 v 23:20 | MAJUMACHI |  BLOG
ACHOJ VŠICHNI ZÍTRA JEDU PRYČ TAK ŽE SEM NĚJAKOU CHVILU NEBUDE NIC PŘIBÝVAT MĚJTE SE TU PĚKNĚ

PIXELKY 4

26. července 2008 v 23:19 | MAJUMACHI |  PIXELKY
........................------------------138.gif227.gif324.gif419.gif519.gif615.gif713.gif811.gif------

PIXELKY 3

26. července 2008 v 23:18 | MAJUMACHI |  PIXELKY
- - - - - - - - - - - - - - -

PIXELKY 2

26. července 2008 v 23:17 | MAJUMACHI |  PIXELKY

PIXELKY

26. července 2008 v 23:16 | MAJUMACHI |  PIXELKY
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

WALLY

19. července 2008 v 13:50 | MAJUMACHI |  YU YU HAKUSHO

YYH-ANIMACE

19. července 2008 v 13:49 | MAJUMACHI |  YU YU HAKUSHOCD

19. července 2008 v 13:46 | MAJUMACHI |  KALEIDO STAR
「SORA & LAYLA's AMAZING ○○」 KALEIDO STAR RADIO CD
KALEIDO STAR RADIO 12 CD
KALEIDO STAR RADIO CD COUR_2

OBRÁZKY KALEIDO

19. července 2008 v 13:46 | MAJUMACHI |  KALEIDO STAR
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.
Kaleido Star image.

FMP-OBRÁZKY

19. července 2008 v 13:42 | MAJUMACHI |  FULL METAL PANIC
Full Metal Panic
Scenes from the Full Metal Panic TV series.
Kuva 1Kuva 2Kuva 3Kuva 4Kuva 5Kuva 6Kuva 7Kuva 8

FULL METAL PANIC-ANIMACE

19. července 2008 v 13:41 | MAJUMACHI |  FULL METAL PANIC
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/5/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

BLEACH-ANIMACE

19. července 2008 v 13:37 | MAJUMACHI |  BLEACH
 


JAPONSKÉ PANKOVKY

19. července 2008 v 13:32 | MAJUMACHI |  JAPONSKO-FOTKYJAPONCI A JAPONKY (móda)

19. července 2008 v 13:30 | MAJUMACHI |  FOTKY
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us

MÓDNÍ ČTVRŤ JAPONSKA-HARAJUKU

19. července 2008 v 13:27 | MAJUMACHI |  JAPONSKO-FOTKY


Harajuku, nejznámější módní čtvrť v Japonsku a nejen tam. harajuku se pomalu, ale jistě rozšiřuje do světa a za pár let možná bude udávat nový módní směr.
Co vlastně je "Harajuku" a jak to tam vypadá, si můžete přečíst v mém malém článku.


JAPONKY-FOTA

19. července 2008 v 13:24 | MAJUMACHI |  FOTKY

JAPONSKÉ ZAHRADY-FOTA

19. července 2008 v 13:15 | MAJUMACHI |  JAPONSKO-FOTKY
Japonská zahrada by měla vytvářet prostředí pro uklidnění mysli, klid a meditaci. Prvky a motivy japonského umění zahrad se mohou uplatnit i v našich zeměpisných šířkách při vytváření hezké zahrady. Japonské zahrady jsou jedním z výrazných estetických prvků japonské kultury. Uchvacují i ty, jež se jinak o kulturu této země blíže nezajímají. Pravidla jejich tvorby se vyvíjela bezmála tisíc let a vykrystalizovala ve svébytný umělecký obor. Ačkoli se od zahrad západního typu velmi liší, takřka bez výjimky zaujmou každého, kdo má smysl pro krásu. Máte-li chuť na něco exotického, vytvořte si japonskou zahradu!
Něco málo z historie: Z historických pramenů vyplývá obecně přijímaný fakt, že kultura tvorby zahrad přišla do Japonska z Číny skrze Koreu spolu s taoismem a buddhismem. Nicméně určité základy už v Japonsku byly. Ale i tato oblast zaznamenala veliké změny. Nutno dodat, že tvorba japonských zahrad se stala uměleckým směrem a Japonci si toto rychle přizpůsobili vlastnímu cítění krásy a zahrady jako takové. Různé úpravy zahrad byly přizpůsobeny prostředí, ve kterém byly zahrady umístěny. To znamená, že jinak vypadaly zahrady u svatyň, jinak na hradě. Neznamená to však, že se nemohly nějakým způsobem prolínat. Ve spoustě tradičních zahrad se setkáme s velmi citlivým kontrastem zeleně a vody, které v celkovém kontextu vytváří nádherný celek. V průběhu staletí se Japoncům podařilo vytvořit zcela osobitý kód krásna. Je pro něj charakteristická zejména prostota, umění náznaku i útlumu citů a barev. Zahrnuje však i zálibu ve věcech poznamenaných asymetrií, patinou času a nostalgií smutku - věčné příchuti lidského života. To vše se zřetelně odráží v koncepci zahrad, kde konečným cílem je, jak řekl v šestnáctém století estét Sóami, postihnout prostřednictvím nejprostších věcí tajemství přírody i jejího stvoření. To znamená, že ovládneme-li umění, jak zacházet s kameny, vodou a rostlinami, můžeme i v malém jezírku spatřit záblesk nekonečnosti mořské hladiny a z balvanu porostlého mechem na nás dýchne majestát hor.
Pár zásad při tvorbě zahrady:
Základním prvkem všech japonských zahrad je pojetí lidské rovnováhy. Velikost, tvar a umístění všech ozdobných předmětů japonské zahrady jsou pečlivě zvažovány s cílem vytvořit prostředí, které obsahuje přírodní a zároveň funkční aspekt. Například jezírka a vodopády by neměly být příliš velké, ale pouze adekvátně přizpůsobené k tomu, aby vytvořily nejen příjemné prostředí, ale zároveň se i mohly využít pro přiměřené zavlažení vzduchu.
Japonci pokládají každou zahradu za originál, jakýsi "trojrozměrný obraz" přírody. Zahradník proto nesmí přírodu přímo přetvářet a ovládat, ale musí být pouhým pokorným pomocníkem přírodního díla. Důležité je také to, aby byla zahrada stále půvabná, bez ohledu na roční období, tedy nejen na jaře či v létě, ale i na podzim a v zimě. Japonská zahrada musí být trvalou harmonií světla a stínu. Velký význam v ní má také asymetrie. Asymetrické uspořádání rostlin i kamenů vychází z čísel 7, 5 a 3.
Japonské zahrady působí dojmem stálosti a věčnosti. Jsou komponovány pro pohled z okna, dveří nebo zastřešení dřevěné terasy. Průhled oknem pak působí jako zarámovaný obraz krajiny. Kamenné kompozice, jezírka a dřeviny jsou dokonalým malířským ovládnutím prostoru. Asi největším uměním je vytváření kamenných seskupení, které jsou osázené různými dřevinami, keři či bambusy. Tyto sestavy vytvářejí jakési živé sochy, protože se časem pozvolna proměňují - rostou do krásy.
Diváka nesmí být rušeno pohledem na různé pestrobarevné květiny. Podle Japonců "výbuchy" barev a jejich pestrost působí na člověka neklidně. Je-li zklidněno oko, nastává klid ducha, tvrdí. V japonských zahradách je tak výrazným barevným prvkem pouze červenolistý japonský javor , na jaře rozkvetlé sakury, v květnu kvetoucí bochníkovitě sestříhané keře stále zelených azalek a sem tam nějaký kosatec.
Důležitým faktorem každé Japonské zahrady jsou dřeviny. Japonští tvůrci zahrad přistupují k tvarování dřevin s odlišnou filozofií. Vlivem nedostatku prostoru a zároveň snahou o maximální napodobení přírody směřují spíše ke zmenšování (až miniaturizaci - viz bonsaie), vytvoření zdání mnohem většího stáří dřevin (ztlustlé kmeny) i zdůrazňování působení živlů, což se projevuje třeba jejich pokrouceným a kompaktnějším vzhledem. Japonským zahradám jsou cizí stříhané ornamenty a hrany i osová souměrnost, s výjimkou polokulovitých kompaktní tvarů a živých plotů, rámujících nebo dělících zahradu. Typickým tvarem jsou tzv. "obláčky", rozmístěné sice nesouměrně, ale většinou precizně opticky vyváženě na esovitě vedeném kmínku.
V zahradě tvoří cesty především ploché kameny, takzvané šlapáky. Vinou se zahradou klikatě jako had. Podle starých legend totiž zlo "jde přímo na věc". Dobrá myšlenka si proto musí nacházet cestu oklikou. Navíc jde o estetické a příjemné navození pocitu dálek. U rovných cest jsou ďáblu dávány do cesty překážky v podobě různých struktur, zasahují do ní kapradiny, rovina bývá esteticky narušována. Přirozeně působí plochy říčních oblázků, drobných kamínků a bílých písečných polí, i když jsou rafinovaně vytvořeny člověkem.
Japonci milují vodu v zahradní scenérii. Jezírka se symbolickými ostrůvky, prameny, potůčky, vodopády či můstky, to vše patří ke každé japonské zahradě. Z bambusu jsou zase vyráběny nízké ploty spojováním (např. sisalem) bambusových tyčí.
Pokud není voda, lze ji nahradit symbolicky uhrabaným pískem nebo štěrkem. Vznikají tak tzv. suché zahrady (karesansui), v nichž není vůbec žádná vegetace ani voda.
Nahrazuje ji bílý, dekorativně uhrabaný písek, představující mořské vlny. Pečlivě naaranžované kameny vybraných tvarů pak zase znázorňují hory, ale třeba i vodopády.
Zahradu inspirovanou Japonskem si může vytvořit každý. Rostlinám pro samotnou zahradu totiž naše klimatické podmínky celkem vyhovují. Budete ovšem potřebovat spoustu trpělivosti a peněz. Když však vydržíte ve svém úsilí, zahrada vás odmění svojí krásou a klidem, který z ní bude vyzařovat.

ZDROJ JAPONSKÝCH JÍDEL

17. července 2008 v 15:01 | MAJUMACHI |  JAPONSKÁ JÍDLA
TÁKŽE TATO ADRESA MI MOOOOOC MOC MOC MOC POMOHLA,PROTOŽE VŠECHNY RECEPTY CO TU NAJDETE JSOU ODTUD KLIK

Uzlíčkové sushi

17. července 2008 v 14:47 | MAJUMACHI |  JAPONSKÁ JÍDLA

Ingredience

3 hrnečky rýže na sushi, 100 g sterilovaných bambusových výhonků, 1 lžíce mirinu a sójové omáčky na ochucení, 100 g krabích tyčinek surimi, 1 lžíce černého sezamu, 8 vajec, 4 hlavičky hub shiitake, 1 lžíce sezamového oleje, 8 špenátových listů.

Příprava

Sterilované bambusové výhonky nakrájíme na nudličky. Hlavičky hub shiitake krátce povaříme ve vodě ochucené mirinem a sójovou omáčkou, scedíme a nakrájíme také na nudličky. Nadrobno nakrájené krabí tyčinky smísíme s připravenou rýží, bambusovými výhonky a houbami shiitake a ochutíme sezamem. do mísy rozklepneme vejce, přidáme mirin a sójovou omáčku a našleháme. Hranatou pánev potřeme olejem a osmažíme na ní čtyři obdélníkové omelety. Ty pak překrojíme, abychom získali osm čtverců. Do každého čtverce urovnáme porci rýžové směsi a zabalíme jako uzlíček. Kraje omelety dobře přimáčkneme, aby byl sushi uzlíček uzavřený, a spoj nahoře převážeme proužkem spařeného špenátového listu.