Srpen 2008

DIPLOMEK 5.

31. srpna 2008 v 15:21 | MAJUMACHI |  MOJE DIPLOMY


DIPLOMEK 4.

31. srpna 2008 v 15:14 | MAJUMACHI |  MOJE DIPLOMY

OBRÁZEK

27. srpna 2008 v 20:18 | MAJUMACHI |  TONARI NO TOTORO

TONARI NO TOTORO (MŮJ SOUSED TOTORO)


ZÁMEK V OBLACÍCH-RECENZE

27. srpna 2008 v 20:16 | MAJUMACHI |  ZÁMEK V OBLACÍCH

Zámek v oblacích

Když jsem se dozvěděl o tomto anime, rychle jsem si ho sehnal a podíval se na něj. A moje nadšení bylo oprávněné... Hayao Miyazaki opět nezklamal. Vlastně tento kousek řadím k těm nejlepším, které jsem viděl a můžu ho vřele doporučit.
Tak to by bylo úvodem, teď se vrhnu na recenzi...

Hlavní postavou tohoto pohádkového příběhu je Sophie, devče pracující v kloboučnictví. Tu jednoho dne prokleje Čarodejnice z Pustin a to tak, že Sophie zestárne a omlazuje jí jen láska. Sophie se necítí dobře a odchází z města a sama ani neví kam... Po cestě potká polního strašáka, kterému začne říkat Tuřín. Ten je ve skutečnosti také prokletý, ale to Sophie netuší. Tuřín chodí pořád za naší hlavní hrdinkou a ta mu jednou ze srandy řekne ať jí sežene nějaké obydlí... Tuřín to vezme vážně a přivede jí pohybující se zámek, který patří jednomu čarodějovi jménem Howl.

Ten Sophie "najme" jako hospodyni a Sophie jeho nabídku s radostí přijmě, protože Howl se jí moc líbí... Ještě bych neměl zapomenout na Calcifera - ducha, který pohybuje se zámkem a malého čarodějnického učně, který s Howlem putuje.

Zemi zužují války, kterým se snaží Howl zabránit a proto se často vrací zpět do zámku velmi zničený. To se Sophie nelíbí a snaží se mu pomoct, Howl ale nechce Sophie do těchto záležitostí namáčet... Po čase přecejenom Howl Sophie požádá o pomoc, požádá jí, aby místo něj šla za královnou, která ho chce najmout jako valečníka a to se Howlovi samozřejmě nelíbí. Sophie se při náštěvě dostává do potíží a Howl jí zachraňuje a spolu utíkají zpět na zámek.

Jednou se Howl rozhodne zaútočit na vojska královny a špatně dopadne. Sophie ho ale najde a zachrání, mezitím už úplně omládne z lásky k Howlovi... Po tomto velikém boji královna vyhlásí mír a vše dobře dopadne... Sophie přijde o svou kledbu, Howl dosáhne svého a Tuřín se promění zpět v prince... Sophie a Howl se dají dohromady a žijí spolu na Zámku v oblacích společně Calciferem, který zámkem pohybuje, a čarodějnickým učněm.

Po shlédnutí tohoto anime jsem dospěl k názoru, že toto anime je doopravdy perfektní. Vynikající soundtrack, pěkná animace a hlavně silný příběh!
A konečný verdikt? 88%. Pan Miyazaki opět nazklamal, ale Princezna Mononoke se mu opravdu povedla více, ale zas na druhou stranu se mi toto anime líbilo víc než třeba Cesta do fantazie, která bývá považována za nejlepší film od Miyazakiho...

RECENZE SPIRITED AWAY

27. srpna 2008 v 20:14 | MAJUMACHI |  SPIRITED AWAY
chihiro se s rodiči stěhuje do nějakýho zapadákova a vůbec se jí tam nechce (čemuž se vůbec nedivim, z hloubi srdce nesnášim stěhování). než ale stačej dojet, zablouděj a jedou takovym lesem. tam ale cesta končí podivnym tunelem. přes všechny nářky a stížnosti, co si chihiro dokázala vymyslet, se jdou kouknout, co je na druhý straně toho tunelu. tam objevjej zvláštní město za vyschlou řekou. všude restaurace a nikde ani živáčka. její rodiče si sednou a začnou pěkně dlabat a ona se zatim vydá na průzkum, protože z toho všeho opravdu nemá dobrej pocit. pak odkuďsi vyběhne divnej kluk a začne vyšilovat, co tam dělá, že musí pryč. a tak se chihiro vydá zpátky, ale místo rodičů se tam krmí párek čuníků...chihiro se totiž dostala do světa bohů, kde lidi nemaj co dělat. a musí udělat všechno proto, aby rodiče změnila zpět a dostala se do svýho svět. a s tim všim jí bude samozřejmě pomáhat ten kluk, o kterym má pocit, že ho někdy viděla...
celej ten příběh je neuvěřitelně zajímavej a od začátku vlastně netušíte, co se za minutu stane, autoři si s tim pěkně pohráli a fantazii se opravdu meze nekladou, takže tam uvidíte tolik nemožných věcí, že nebudete věřit. ale příběh tak úžasně vtáhne do děje, že se ani na chviličku neodpoutáte, vždycky se stane něco, co vás zaujme ještě víc, než předchozí kousek...a i když to možná vypadá jako bezduchá šaráda neuvěřitelných příhod, má to strašně do sebe a to, jak chihiro nalézá odvahu a překonává sama sebe je něco...no úžasnýho. má to obrovskou hloubku a to se mi moc líbilo...opravdu si s tim vyhráli a dotáhli to do úplný dokonalosti, mušky jen tak nenajdete...
jednoduše řečeno mě svět božských lázní úplně dostal. snad tak moc, jak mě v mých jedenácti dostala i mononoke, když sem jí viděla poprvé, miyuzaki bere dech... něco, co se jen tak neokouká a co bude mít pořád co nabídnout. možná že až se kouknu znovu, odhalim další nitku příběhu, tak jak se mi to stává u těch nejlepších knížek. o konci se nebudu ani šířit, něco tak...prostě mě dojmul a neni co víc říct. takže bez váhání, ať máte rádi v anime cokoli, ve spirited do snad najdete a i kdyby ne, stojí to pořád za to

POSTAVY

27. srpna 2008 v 20:13 | MAJUMACHI |  SPIRITED AWAY
Chihiro
Je hlavní hrdinkou celého příběhu.Má deset let a než se dostala do"Fantazie" byla takové malé ukřičené telátko.Chihiro má hnědé vlásky a tmavěmodré oči.Když byla Chihiro malá topila se ale někdo ji zachrání(to se dozví až potom kdo).Její nové jméno ve "Fantazii" je San.Chihiro má ráda Haka a ve filmu ho i zachrání pomocí bylinkového koláče , který ji dal Říční Bůh.Její kamarádka je Lin , která ji pomohla dojít k Jubabě aby ji dala práci.
Haku
Je kluk,který umí čarovat a umí se taky proměnit v draka.Kdysi přišel za Jubabou s prosbou ,že se chce naučit čaroovat a ona ho to vážně naučila.Ve"Fantazii" ho oslovují Mistře Haku.Haky kdysi také dorazil do "Fantazie" jako Chihiro.Je zvláštní tím,že si nezapamatoval své pravé jméno,ale Chihirino si pamatuje.Lin o něm tvrdí,že je Jubabin poskok.Haku málem zemřel,protože ukradl pro Jubabu Zenibinu pečeť,ale San ho zachránila.Jo a San už zná od narození a má ji taky rád.Jeho pravé jméno je ve skratce Kohaku.
Jubaba
Je vládce "Fantazie".Ovládá všechny tím že jim dává nové jména.Má dobrou sestru Zenibu (mimochodem jsou to dvojčata),ale nesnáší se navzájem.Nezvané hosty proměňuje v prasata.Má "malé" mimino,které je strašně tlusté, veliké, rozmazlené a uřvané.Nesnáší když se rozbrečí.Jubaba kdysi slíbila dát práci komukoli kdo o ni požádá.To je jeden z důvodů proč ji dala Chihiro.Ale když ji někdo odmlouvne příkaz promění ho v prase nebo jiný dobitek.Tak to stojí ve smlouvě kterou musí podepsat ti,kteří tam chtějí pracovat.
Lin
Taky pracuje ve "Fantazii".Je docela milá a přátelská,ale taky hodně drzá.Má hnědé vlasy a hnědé oči.Může ji být kolem 17.Nosí Kamazimu jídlo.Lin je kamarádka Chihiro a taky ji chrání,dohlíží na ni a pracují spolu.Byla to právě ona kdo pomohl Chihiro se dostat k Jubabě.Nemá Haka moc v lásce , myslí si o něm , že je Jubabin poskok.
Kamazi
Je otrok připoutaný ke kotli co ohřívají vodu do lázní.Někdy je protivný,ale většinou je hodný a v pohodě.Nosí brýle,je poměrně starý a má osm končetin.
Zeniba
Je sestra Jubaby(ta hodná polovička).To ona proměnila její dítě v myšku.Vlastní Zenibinu pečeť,kterou chce dostat Jubaba.Oběví se skoro až někde na konci filmu.
Bez jména
Tohoto ducha(nebo co to je) vypustila do lázní Chihiro.Těžko říct jestli je hodný nebo zlý.V lázních lákal lidi na zlato,aby je mohl sníst.Furt se chtěl zavděčit Chihiro za to ,že na něj byla hodná a pustila ho dovnitř a furt ji nabízel zlato ona to však odmátala ,řekla mu že teďkom musí zachránit Haka a že zlato nepotřebuje.Tak aspoň šel s ní k Zenibě.Po zachránění Haka zůstal tento duch se Zenibou v její chaloupce.Tento duch nemá jméno.
Mimino Jubaby
Je veliké,tlusté,uřvané a rozmazlené.Když začne ječet tak Jubabu privádí k šílenství.Když Chihiro omylem zabloudila do jeho pokojíku nechtěl ji pustit a chtěl si s ní furt jenom hrát.Zeniba ho proměnila v myšku.

ASHITAKA

27. srpna 2008 v 20:09 | MAJUMACHI |  PRINCEZNA MONONOKE
Princess20Mononoke20pic4.jpg Ashitaka image by XavierY_Albumuntitled.jpg Ashitaka image by MasonBasonashitaka.jpg Ashitaka image by acidrain47untitled.jpg Ashitaka image by Malachae20f3d6dc.jpg ashitaka image by arnoldthepygmypuff8de78ef6.jpg ashitaka image by arnoldthepygmypuffashitakahugspm.jpg Ashitaka image by morobeusashitaka7.jpg Ashitaka image by icy_wolf_lessdwall8_ashitaka_pfeil_und_bogen_-1.jpg Ashitaka image by kryonesAshitaka.jpg Ashitaka image by MirwenAnarethSanandAshitaka.jpg San and Ashitaka image by ltdyunaAshitaka.gif Ashitaka image by nellymoose118Mononoke5-WallPaper.jpg Ashitaka and San image by jennykibaacc1.jpg ashitaka_yahkul image by evachild03ashitaka2.jpg Ashitaka and San image by Elliesoulfighteris.jpg Ashitaka from041674_ph2.jpg Ashitaka and Princess Mononoke image by Lucifers_Angel666Ashitakaav.jpg Ashitaka Avatar image by Shadow_Artmononoke3.jpg Ashitaka image by KilalaRose20de.jpg ashitaka_moro_cave image by evachild03Another day at the officeAshitaka and YakkulSlash!Traveler

DALŠÍ OBRÁZKY

27. srpna 2008 v 20:09 | MAJUMACHI |  PRINCEZNA MONONOKE
princess-mononoke-0797Gm.jpg Mononoke image by Psycho_rider1997m-6.jpg mononoke image by cecilBDmononoke_wp01.jpg Mononoke image by cierra-alchemistMononoke.gif mononoke image by the-jolly-ranchermononoke1-1024.jpg mononoke image by myangelkat131180057547195.jpg Mononoke image by NosebleederPM_Ashitaka_3.jpg mononoke image by the1stbeefph-10403.jpg mononoke image by Hinita-chanSan.jpg Mononoke image by MirwenAnarethhhh.gif Mononoke Hime image by RainyDay1023mononoke_hime-1.jpg Mononoke hime image by manga_picturesmononoke_hime-11.jpg Mononoke hime image by manga_pictureswolves_051.jpg princess mononoke image by disney_animewolves_076.jpg princess mononoke image by disney_animewolves_120.jpg princess mononoke image by disney_animeSEM V SONB

27. srpna 2008 v 13:50 | MAJUMACHI |  BLOG

AOJKY SEM V SONB A TAK VÁS CHCU POŽÁDAT O NĚJAKEJ TEN HLÁSEK MOC BY STE MĚ TÍM POMOHLY A JESTLI PRO MĚ CHCETE HLASOVAT TAK TADY SEM TAM JAKO MAJUMACHI

VŠEM PŘEDEM MOOOOOOC DĚKUJU


DIPLOMEK 3.

26. srpna 2008 v 15:50 | MAJUMACHI |  MOJE DIPLOMY

DIPLOMEK 2.

26. srpna 2008 v 15:49 | MAJUMACHI |  MOJE DIPLOMY

2.BLESKOVKA

24. srpna 2008 v 15:59 | MAJUMACHI |  BLESKOVKY

1.KDO JE NA OBRÁZKU

2.JE TO ZPĚVAČKA...TAK JAK SE JMENUJE JEJÍ SKUPINA

3.JAPONKA/ČÍŇANKA

4.CO CHCEŠ NA DIPLOM

5.MĚJ SE PAK PISNU NA BLOG/WEB

(POMŮCKA:KDYŽ NA TU FOTKU UKÁŽETE ŠIPKOU TA TAM UVIDÍTE SKUPINU A JMÉNO)


DIPLOMEK 1.

24. srpna 2008 v 14:46 | MAJUMACHI |  MOJE DIPLOMY

KATTUN JAKO ANIME

24. srpna 2008 v 9:30 | MAJUMACHI |  KATTUN FOTKY

FOTEČKY VŠECH

24. srpna 2008 v 9:29 | MAJUMACHI |  KATTUN FOTKY

KinKi Kids (KATAMARI)

24. srpna 2008 v 9:27 | MAJUMACHI |  KATTUN-KLIPY

Bonnie Butterfly

24. srpna 2008 v 9:25 | MAJUMACHI |  KATTUN-KLIPY

don't u ever stop

24. srpna 2008 v 9:18 | MAJUMACHI |  KATTUN-KLIPY